Prověření nájemníků, aneb jak se vyhnout neplatičům

13.9.2018 V nájemních vztazích se pronajímatelé nejvíce obávají rizika z neplacení nájmu. Je to dané i negativními zkušenostmi. Jak ale prověřit nájemníka? Jak zjistit jestli je potencionální zájemce seriózní?

Mezi jedno z nejdůležitějších patří finanční prověření. Od financí to totiž vše začíná a někdy to jimi také končí. Pokud víte, že má zájemce několik exekucí či půjček, už se na něj koukáte jinak.

Prověření má být také sociální. Dnes žijeme v době webové a na internetu se dá zjistit téměř vše. Například na sociálních sítích můžete nahlédnout do života potencionálních zájemců, podívat se na to jak žijí, kdo jsou jejich známí a přátelé a jak sociálně vystupují.

Trvalý pobyt vám také napoví. Drobný dotaz spojený s trvalým bydlištěm například vedeným na magistrátu vám také může naznačit, že daná osoba něco o sobě skrývá nebo nechce být jednoduše dohledatelná, například korespondenčně.

Reference posledního pronajímatele. Od zájemců je velmi užitečné si vyžádat reference či kontakt na posledního pronajímatele. Pozor však na ústní informace, nemusí být vždy pravdivé. Ideální je si vyžádat poslední nájemní smlouvu, ze které kontakt na pronajímatele zjistíte a můžete se s ním osobně spojit a ověřit si informace.

Pracovní smlouva. Každý pronajímatel chce, aby za svou nemovitost dostal řádně a včas zaplaceno. Pokud má nájemce pracovní smlouvu a jistý příjem v určité výši, určitě je to plusový bod při rozhodování, protože brigádníci nebo nezaměstnané osoby nemusí své finance na bydlení dát včas či vůbec dohromady.

Účelem prověřování není zasahování do soukromí jednotlivých zájemců o nájem a nájemníků, ale předcházení nepříjemnostem s neplatiči. Tyto metody používá spousta pronajímatelů a princip prověřování je zcela standardní v západních zemích a pomáhá pečlivě najít vhodného nájemníka.

Pokud byste si chtěli práci ulehčit, je na trhu služba prověření rizikovosti osob, která prověření údělá za vás online a při použití aktuálních dat a údajů. Jaká je cena? Za 99,- Kč jsou osoby prověřeny v centrální evidenci exekucí, insolvenčním rejstříku, na úředních deskách exekutorů, u veřejných dluhů VZP a ZP MV ČR, na Policii ČR v databázi hledaných osob a na magistrátech ve spojení s trvalými pobyty.

Co k tomu potřebujete?

Od dané osoby si zjistětě jméno a příjmení, dále datum narození a trvalý pobyt. Na vámi zadanou emailovou adresu vám přijde report, ze kterého se dozvíte možné exekuce, insolvence, dluhy apod.

http://www.ulovdomov.cz/#!/provereni-rizikovosti-osob

Pro naše klienty toto prověření provádíme buď postupným vyhledáním nebo výše zmíněným reportem na vyžádání.

váš tým FLEXI REALIT