PRONÁJEM NEMOVITOSTÍ

Pro vlastníky zajistíme nové nájemníky, které dokážeme prověřit, zda budou pro vás a vaši nemovitost vhodní nájemní partneři. Zajistíme přípravu nájemních smluv, předávacích protokolů, fotodokumentaci nebo i případné celé správy nájmu, tak ať pro Vás pronájem nemovitosti bez starostí.

Dnes je trendy investovat do nemovitosti za učelem pronájmu. Ne každý však ví o možných úsklalí při nepozornosti či neznalosti dané problematiky.

V první řadě je potřeba si říci co od nájmu či podnájmu čekáte. Vždy by Vás však mělo zajímat, kdo bude daný byt užívat a měli by jste v daného člověka či rodinu mít důvěru. Ale víte co se říká "Důvěřuj, ale prověřuj!" a u nájmu to platí desekrát. Nechcete přece řešit stížnosti ostatních obyvatel domu, poničený byt, přetahovaní s nájemníkem či stěhování za účasti policie. Proto je důležitá v první řadě volba nájemníka a s tím souvisí i jeho prověření. Měli by jste vědět co, dělá, kde pracuje, kolik jich bude bydlet, jestli jsou nekuříci nebo zda mají drobného či většího domácího mazlížka. Může Vás zajímat jaké má plány (jak dlouho u Vás chce bydlet), kde bydlel, proč se stěhuje, jestli nemá nějaké závazky (exekuce či insolvence), jestli nemá pobyt na úřadu, jestli nečerpá příspěvky na bydlení a mhoho dalšího co může být u Vašeho výběru nájemníka důležité.

Tímto můžete eleminovat možné problémy při vašem pronájmu avšak není radno zapomívat na dobře postavenou smlouvu, která je v souladu se zákony. Je potřeba řešit platby, práva a povinnosti a další podmínky vašeho smluvního vztahu. Není radno zapomínat ani na dokumentace a to začínaje předávacím protokolem a fotodokumentací s popisem vybavení a případných závad konče.

Zkrátka by jste se měli chránit tak, ať je Váš pronájem bez starostí, avšak myslete na to, že pronájem nemovitosti je specifickým druhem podnikání, ze kterého plynou nejen případné výhody, ale také rizika, která chcete co nejvíce eliminovat.

Pokud chcete s nájemem či podnájmem Vaší nemovitosti pomoci, neváhejte nás kontaktovat přes tento formulář:

Kontaktujte nás

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Zpráva

Nebo kontaktujte přímo realitního makléře na tel. +420 604 266 445, Marek Macura

[email protected]