Michal Lesňák

„Komu je práce radostí, pro toho je život štěstím.“ Maxim Gorkij

 

Pro mne se práce stala radostí a život štěstím v roce 2011, kdy se mi díky vystudované stavařině podařilo přijít do styku s realitní kanceláři FLEXI REALITY. Přišlo to z čista jasna…měl jsem práci ve stavařině, ale možnost zahození každodenního stereotypu a varianta spojení stavařiny a realitní praxe se mi zdála být ideální. A JE TO TAK! Po zajímavých začátcích, kdy bylo nutné doplnit své realitní vzdělání a certifikace jsem věděl, že můj směr bude jasný. Odlišit se přístupem od ostatních a zanechávat za sebou jasný výsledek - „Můj zákazník = vždy spokojený zákazník“ a z toho vycházím po celou dobu a dělám svou práci jak nejlépe dovedu. Při své práci využívám home staging, služby profesionálního fotografa, se kterým vyfotíme reálné a poutavé záběry odpovídají pohledu lidského oka, natočíme moderní videoprohlídku, která díky virálnímu dosahu osloví širší počet potencionálních zájemců a také spustíme účinný marketing.

Co je pro mě nejdůležitější je to, že mě to baví! Hmm, ne to není zcela přesné. Já svou práci miluju a žiju jí!

A co je víc než se těšit do práce, dělat ji s lehkostí, úsměvem a nadšením? To je na výsledku znát pro všechny zúčastněné strany, kterým pomáhám prodat, pronajmout nebo najít vysněné bydlení. Klientům pomáhám od první schůzky až k předání nemovitosti.  Někdo říká, že je těžké skloubit práci a rodinu. Mi se to povedlo a jsem rád, že zvládáme s mou manželkou Nelou a úžasnou dcerou Eliškou vše, co chceme. A to je důvod proč všechno dělat dál, lépe a efektivněji.

Správné stanovení ceny je základem pro úspěšný a rychlý prodej. Pokud budete jako vlastník požadovat cenu příliš vysokou, nemovitost neprodáte. Pokud naopak cenu podhodnotíte, můžete tak přijít o desítky až stovky tisíc korun.

Odhadnout správně nemovitost je majsrštyk. Je nutné znát dokonale stav realitního trhu, orientovat se v cenových mapách a mít na paměti několik desítek faktorů, které mají vliv na výslednou cenu.

Při stanovení správné hodnoty vycházím z předností konkrétní nemovitosti, z lokality kde se nemovitost nachází a důkladnou analýzou všech faktorů, díky které určím výslednou cenu.

1) Vyplněním formuláře
K vypracování tržního odhadu potřebuji o nemovitosti vědět každou i sebemenší důležitou informaci. Prvním krokem je tedy základní vyplnění údajů ve formuláři

Ocenit nemovitost

Pro rychlé ocenění nemovitosti potřebujeme vyplnit následující údaje:

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Typ nemovitosti

Stav objektu

Fotografie 1

Fotografie 2

Fotografie 3

Fotografie 4

Fotografie 5

Fotografie 6

Popis

2) Zadání důležitých informací
Proto, abych odhadl cenu Vaší nemovitosti co nejpřesněji a nejlépe, potřebuji znát první i poslední. V případě, že mi některá informace bude chybět, zavolám a zeptám se na to co potřebuji.

3) Zpracuji a při prodeji nemovitosti Vám toto ocenění přidám zdarma včetně marketingového doporučení.
Na základě dodaných informací a naší znalostí realitního trhu stanovíme cenu vaší nemovitosti a jako bonus získáte marketingový plán díky kterému zvládnete či zvládneme nemovitost úspěšně prodat.

Je to opravdu zdarma? V čem je háček?
Jsme kancelář, která pomáhá klientům a to i tímto způsobem, protože každý spokojený klient, zlepšuje realitní prostřední společně s námi. A díky naší profesionální práci věříme, že cena za odhad nehraje roli, profesionál má pomáhat a s každým svým úkonem dává v sázku svou dobrou pověst. Navíc věřím, že tento servis a kvalitu práce při prodeji či pronájmu své nemovtosti jen tak nenajdete na každém rohu.

Co všechno budete pro odhad potřebovat?
Ideálním případem je, pokud máme o vaši nemovitosti co nejvíce informací nebo pokud ji můžu navštívit. Urychlí to mou práci a také přesnost tržního odhadu.

Jak dlouho vypracování trvá?
Odhady zpracovávám do 3 pracovních dnů, termín se může protáhnout jen v případě výjimečně komplikovaných případech.

Já cenu své nemovitosti znám proč potřebuji odhad?

Vyvarujte se základních chyb při odhadování cen nemovitosti. Nesnažte se odhadnout cenu své nemovitosti pomocí porovnání prodejních cen podobných nabídek na realitních portálech. Tato metoda odhadu je velmi nepřesná a navíc to nejsou ceny prodejní. Cena vaší nemovitosti a inzerované se může velmi lišit ať už směrem nahoru či dolů.
Mnoho prodávajících se snaží vypočítat cenu nemovitosti pomocí součtu nákladů, které do ní investovali (cena za koupi + rekonstrukce + investice atd.) a na základě těchto částek vypočítají cenu nemovitosti. Kupující ovšem nezajímá, kolik prodávající investoval, do samotné nemovitosti za dobu její životnosti. Důležitější je pro ně reálná tržní hodnota, která je mnohdy jiná.
Taktéž odhad ceny nemovitosti dle cenových map není zcela přesný. Ukáže hodnotu všech nemovitosti dle lokality, ve které se nachází. Nezohledňuje další parametry nemovitosti, protože vytváří průměr všech dat a parametrů.

V rámci celého výpočtu, který provádím třemi různými metodami dojdeme nejen k výsledné ceně, ale také k dalšímu podkladu, který v rámci prodeje může být i rozhodující pro vážné zájemce. Nicméně tržní cenou to jen začíná. K ní je zapotřebí pro úspěšný prodej doplnit nejen výše zmíněný i marketingový plán, ale také 100% přístup makléře od online prezentace až po osobní schůzky, Koukněte na záložku ukázka mé práce kde najdete několik příkladů z praxe.

U každé nemovitosti řeším pro majitele i zájemce individuální přístup, tak aby se realizace povedly v rychlejším čase a za maximální možnou prodejní cenu nemovitosti. K tomu nestačí jen přijít, za 15 minut odejít s nafocenými fotografiemi a základními informacemi k nemovitosti.

 

Je zapotřebí nemovitost znát do sebemenších detailů, na které se mohou zájemci zeptat a které je potřeba odprezentovat. Je nutné profesionálně zpracovat celou prezentaci nemovitosti a to nejen poutavým popiskem, ale také fotografiemi nafocené profesionální technikou s šíří záběru odpovídající reálnému pohledu lidského oka, homestagingem, což je doaranžování nemovitosti tak, aby zaujala co nejširší spektrum potencionálních vážných zájemců, postprodukcí fotografiíí a dalšími drobnostmi, které mají jediný výsledek. Kvalitní prezentace jako například zde:

4 8

Prodej moderního bytu 3+kk, 28. října Ostrava - centrum

 

1 9

Prodej atypického bytu 3+1 s velkou lodžií, ul. Fojtská, Ostrava - Muglinov

 

723 10

Prodej bytu 3+1, Partyzánské náměstí, Ostrava - centrum

 

11 12

13 14

15 16

Pronájem rezidenčního bydlení 4+kk, Blahoslavova, Moravská Ostrava

 

 

Samozdřejmě ke každé nemovitosti musí být zpracovaný také dispoziční náčrt (půdorys) pro představu o průchoznosti či velikosti a rozložení místností.

Snímek1

Ptáte se co to je homestaging a k proč jej využít? Urychlí prodej a zaujme širší spektrum vážnějších zájemců díky malým i větším úpravám ať už designovým co jen přestavením nábytku či stylu focení a zařízení nemovitosti. A protože je video víc než tisíc slov, koukněte sami jak je proměnila jedna část rodinného domku od začátku práce až k finálnímu výsledku včetně postprodukce fotografie do reálné podoby.

Tento byt vlastník již nějaký čas neúspšně prodával. Pamatuju si jak nás kontaktoval, že by chtěl pomoc s prodejem svého bytu. a trošku ho to trápí... Byt byl v dobré lokalitě, ideální pro mladý pár nebo začínající rodinu a tak jsem se do toho pustil. A nebyl bych to já, aby si nepřizval fotografa s kameramanem. Byt jsme naměřili, nafotili a natočili také videoprohlídku. Výsledek se dostavil za 18 dní když se podepsala rezervace.

Pokud chcete i vy efektivně prodávat svou nemovitost zavolejte mi nebo napište a pomohu i Vám 774 101 334

Ale to pořád je pro mne málo. Vím, že jsou ještě další moderní nástroje, které pomáhají rychlejšímu a efektivnejšímu prodeji jako například videoprohlídka, která je součástí mé prezetace nemovitostí již delší dobu. Dokáže reálně přiblížit nemovitost vážným zájemcům, dodá emoce a komplexnost informací. Vypráví příběh, který každá nemovitost má. Jako například tento rodinný domek. Videli jste jeho proměnu ve vrchním videu a tady je celá videoprohlídka:

Dle statistik nejnavštěvovanější serveru Sreality.cz má inzerát s moderní videoprohlídkou o 400% vyšší návštěvnost a atraktivitu, což mohu ze své praxe potvrdit, neboť první videoprohlídky k nemovitostem natáčím od roku 2014. Ano celý postup, příprava a vše okolo samozdřejmě prochází vývojem, stejně jako dostupná technika a zkušenosti a to vše každý den používám při své praxi pro Vás. Výsledek totiž potěší nejen mne či Vás, ale hlavně potencionální zájemce, které video navíc příláká jako magnet při spojení všech možností, nástrojů a postupů.

Výběr videoprohlídek najdete na mém youtube kanálu:

https://www.youtube.com/channel/UC3kUcazQbSDo3k02HuaGY6g

 

A co je stejně důležité jako výše uvedené příklady? Přece správně stanovená cena! Ani nízká, protože proděláváte, ani vysoká protože neprodáte. Stanovit správně prodejní cenu není lehké. Je potřebné mít profesionální znalosti realitního trhu, faktorů ovlivňující cenu neovitosti, znalost lokality atd... Reálnou tržní prodejní cenu stanovují důkladnou analýzou, kterou při stanovení cen používají mimo jiné také odhadci a znalci. Součástí výstupu a doporučení je také marketingová strategie, aby navrhovaný postup měl i reálné výsledky.

Jak dlouho tato analýza trvá a co je k tomu zapotřebí? Při součinosti vlastníka a poskytnutí potřebných informací k nemovitosti je zpracování rychlé - do 3 dnů od prohlídky nemovitosti a dodání potřebných dokumentů a pro své klienty toto zpracovávám při každé realizaci prodeje. Chcete si nechat ocenit svou nemovitost a pomoct si tak k rychlému a úspěšnému prodeji? Vyplňte tento formulář nebo mne kontaktujte telefonicky či emailem, já se Vám ozvu a domluvíme se na dalším postupu.

Ocenit nemovitost

Pro rychlé ocenění nemovitosti potřebujeme vyplnit následující údaje:

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Typ nemovitosti

Stav objektu

Fotografie 1

Fotografie 2

Fotografie 3

Fotografie 4

Fotografie 5

Fotografie 6

Popis

 

Zdraví Vás Michal Lesňák, realitní makléř, který dělá reality srdcem.

 

Realitní makléř se musí stále vzdělávat a proto pravidelně absolvuji školení a certifikace. Zde je malý výčet seminářů, ocenění a certifikátů.

Certifikáty a ocenění

Certifikát 1

Realitní profesionál se pozná nejen podle papíru, ale hlavně dle referencí klientů, se kterými příjdeme do kontaktu.

Certifikát 2

Teorie někdy nestačí a praxe je mnohem důležitější. Hlavně když jde o prodej nemovitostí, což jsou celoživotní investice a úspory klientů.

Certifikát 3

Certifikaci realitního makléře splňuji již od roku 2011 a skládám ji u firmy, která se touto praxí zabývá již přes 20 let a úžasný lektor pan Pavlíček má jak teorii, tak praxi pod palcem

Certifikát 4

Člověk má světu i něco dávat zpět jak říká můj oblíbený lektor Dragan Vujovič a tak jsem se stal v roce 2017 i dobrým andělem

Certifikát 5

Přejít přes žhavé uhlídky se mi zdálo nemožné, dokud jsem to nezažil a to bez následků. Vše je jen v naší hlavě a zvládneme to čemu doopravdy uvěříme...

Certifikát 6

Naše osobní motivace je hnací síla k dosažení všech našich výsledků a když jde z nás je nejsilnější.

Reference