Ing. Nela Matušková

V roce 2011 jsem se po práci v bankovnictví rozhodovala co budu dělat dál. Napadla mně práce realitní makléřky, tak jsem ve svém rodném městě v Karviné obešla pár realitních kanceláří, že se poptám na místo. Setkala jsem se s neochotou a vůbec jsem po pár návštěvách neměla chuť hledat dál. Kamarádka mě pozvala na jednu akci, kterou jak jsem se na místě dozvěděla pořádala jedna lokální realitní kancelář FLEXI REALITY. Byl to realitní OPEN, který tato kancelář pořádala pro své klienty, kolegy, partnery jen tak aby se s nimi potkala, pobavila je. Vidím to jako dnes, bylo to na penzionu Sluníčko na Ostravici. Na akci byli i makléři této kanceláře a když jsem se přihlásila do tomboly a poprvé v životě jsem něco vyhrála, tak jsem se po cestě pro svou výhru srazili s jednatelem této RK. Sympaťák a člověk který byl energetický. Pak jsem teprve zjistila, kdo to byl. Přes svou známou jsem si domluvila pohovor a zjistila že celý tým této RK je fajn parta lidí s úsměvem, odhodláním pro svou práci. To mi změnilo pohled na makléře a říkala jsem si, že v tak fajn partě musí být taky. Tím to začalo.

Protože jsem soutěživá, všude musím být první a nejlepší, tak jsem se do makléřiny vrhla po hlavě. Naučila jsem se vše potřebné, složila odborné realitní zkoušky a v praxi jsem dělala to co mě baví. Pomáhám lidem vytvářet jejich vysněné domovy, a to tak, aby cesta za tímto jejich snem nebyla trnitá, ale pohodová, naplánovaná a načasovaná, tak jak kdo potřebuje. Abych poskytla maximální servis a mohla být úspěšná realitní makléřka, poskytuji klientům profesionální servis od ocenění nemovitosti, ať neprodávají pod cenou, homestaging ať je nemovitost atraktivní, fotky od profesionálního fotografa, moderní a efektivní videoprohlíku, kterou si lidé zapamatují a přiláká více zájemcům a také účinný marketing pro úspěšný prodej.

Správné stanovení ceny je základem pro úspěšný a rychlý prodej. Pokud budete jako vlastník požadovat cenu příliš vysokou, nemovitost neprodáte. Pokud naopak cenu podhodnotíte, můžete tak přijít o desítky až stovky tisíc korun.

Odhadnout správně nemovitost je majsrštyk. Je nutné znát dokonale stav realitního trhu, orientovat se v cenových mapách a mít na paměti několik desítek faktorů, které mají vliv na výslednou cenu.

Při stanovení správné hodnoty vycházím z předností konkrétní nemovitosti, z lokality kde se nemovitost nachází a důkladnou analýzou všech faktorů, díky které určím výslednou cenu.

1) Vyplněním formuláře
K vypracování tržního odhadu potřebuji o nemovitosti vědět každou i sebemenší důležitou informaci. Prvním krokem je tedy základní vyplnění údajů ve formuláři

Ocenit nemovitost

Pro rychlé ocenění nemovitosti potřebujeme vyplnit následující údaje:

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Typ nemovitosti

Stav objektu

Fotografie 1

Fotografie 2

Fotografie 3

Fotografie 4

Fotografie 5

Fotografie 6

Popis

2) Zadání důležitých informací
Proto, abych odhadl cenu Vaší nemovitosti co nejpřesněji a nejlépe, potřebuji znát první i poslední. V případě, že mi některá informace bude chybět, zavolám a zeptám se na to co potřebuji.

3) Zpracuji a při prodeji nemovitosti Vám toto ocenění přidám zdarma včetně marketingového doporučení.
Na základě dodaných informací a naší znalostí realitního trhu stanovíme cenu vaší nemovitosti a jako bonus získáte marketingový plán díky kterému zvládnete či zvládneme nemovitost úspěšně prodat.

Je to opravdu zdarma? V čem je háček?
Jsme kancelář, která pomáhá klientům a to i tímto způsobem, protože každý spokojený klient, zlepšuje realitní prostřední společně s námi. A díky naší profesionální práci věříme, že cena za odhad nehraje roli, profesionál má pomáhat a s každým svým úkonem dává v sázku svou dobrou pověst. Navíc věřím, že tento servis a kvalitu práce při prodeji či pronájmu své nemovtosti jen tak nenajdete na každém rohu.

Co všechno budete pro odhad potřebovat?
Ideálním případem je, pokud máme o vaši nemovitosti co nejvíce informací nebo pokud ji můžu navštívit. Urychlí to mou práci a také přesnost tržního odhadu.

Jak dlouho vypracování trvá?
Odhady zpracovávám do 3 pracovních dnů, termín se může protáhnout jen v případě výjimečně komplikovaných případech.

Já cenu své nemovitosti znám proč potřebuji odhad?

Vyvarujte se základních chyb při odhadování cen nemovitosti. Nesnažte se odhadnout cenu své nemovitosti pomocí porovnání prodejních cen podobných nabídek na realitních portálech. Tato metoda odhadu je velmi nepřesná a navíc to nejsou ceny prodejní. Cena vaší nemovitosti a inzerované se může velmi lišit ať už směrem nahoru či dolů.
Mnoho prodávajících se snaží vypočítat cenu nemovitosti pomocí součtu nákladů, které do ní investovali (cena za koupi + rekonstrukce + investice atd.) a na základě těchto částek vypočítají cenu nemovitosti. Kupující ovšem nezajímá, kolik prodávající investoval, do samotné nemovitosti za dobu její životnosti. Důležitější je pro ně reálná tržní hodnota, která je mnohdy jiná.
Taktéž odhad ceny nemovitosti dle cenových map není zcela přesný. Ukáže hodnotu všech nemovitosti dle lokality, ve které se nachází. Nezohledňuje další parametry nemovitosti, protože vytváří průměr všech dat a parametrů.

V rámci celého výpočtu, který provádím třemi různými metodami dojdeme nejen k výsledné ceně, ale také k dalšímu podkladu, který v rámci prodeje může být i rozhodující pro vážné zájemce. Nicméně tržní cenou to jen začíná. K ní je zapotřebí pro úspěšný prodej doplnit nejen výše zmíněný i marketingový plán, ale také 100% přístup makléře od online prezentace až po osobní schůzky, Koukněte na záložku ukázka mé práce kde najdete několik příkladů z praxe.

 

 

Nebo máte možnost č. 2 - vyzkoušet ZDARMA online odhad od mého REALBOTA

jestli máte FB, stačí kliknout na odkaz nebo obrázek a začně s Vámi počítat odhad online

1080x1080

 

Prodej či nákup nemovitostí je životní krok, kterým klienti mění své životní úspory nebo dluhy do své další části života. , jako realitní makléřka jim s tímto krokem pomáhám tak, aby měli zajištěné vše, co k těmto úkonům potřebují a mají to zajištěné bezpečně, informovaně a v maximální možné kvalitě. A to neplatí jen o mém osobním přístupu, kvalitě smluv, ale už od samého začátku, kdy se snažíme prodat nemovitost co nejefektivněji a potřebujeme co nejlepší odezvu od vážných zájemců. To docílíme nejen kompletním marketingem, ale také převážně profesionální prezentací. Klienti musí mít maximální přehled o tom co kupují, už z prvního projití inzerátu jako napříkalad u těchto nabídek:

Prodej rodinného domku se zahradou a bazénem

DSC_1151_HDR DSC_1318_HDR

 

 

Atypické nemovitosti jako tento byt tvořený ze dvou jednotek se neprodávají jednoduše, ale při správné prezentaci to šlo i přes vánoce...

Nela Matušková realitní makléř Karviná realitní kancelář (21) Nela Matušková realitní makléř Karviná realitní kancelář (6)

 Videoprohlídku, dělám u každého prodeje!

u tohoto videa byla návštěvnost na Youtube přes 3 tis a na sociálních sítích se zobrazilo video 21 tisícům Karviňákům a kde je další marketing a inzerce ;-)

 

Neprodáváme jen nemovitosti, ale plníme klientům sny o jejich bydlení a to jsou také potřeby, finanční situace a emoce. S tím vším by měl realitní makléř, být schopen pracovat a projít to s každým klientem tak, ať není prodej nemovitostí starostí a stresem, ale životní změnou, která má co nejhladší průběh pro všechny zúčastněné. V realitách jsem od roku 2011 a toto je pro mne nejen příjemnou náplní mé práce, ale přímo samozřejmostí, bez které by se prodej nemovitosti neměl obejít. Co pro Vás bude v rámci spolupráce se mnou přínosem nebude jen 100% osobní přístup, ale také úsměv na tváří, který nikdy neztrácím :-)

A pokud chcete zaujmout v co nejširším spektru své potencionální zájemce, připravuji na nemovitostech homestaging a také zpracovávám videoprohlídky. Podívejte se další úspěšné realizace, které vlastníkům pomohly efektivně prodat jejich byt:

Ideální byt pro rodinu

DSC_2659_HDR DSC_2708_HDR

a bez videa by nebyla prezentace celá

 

 

Díky profesionálnímu přístupu, prezentaci a marketingu, lze prodat nemovitost i za vyšší cenu než je běžné, jako byl třeba tento původní dům v Řepištích, který se zpracoval od fotek, videa včetně dronu a spustitl se celý marketingový plán na 110%

 epiště DSC_7806_HDR

 

PRÁCE REALITNÍHO MAKLÉŘE JE O PŘÍPRAVĚ NEMOVITOSTI A JÁ PŘIPRAVUJI NEMOVITOSTI TAK, ABY SI ZÁJEMCI DOKÁZALI VŽDY PŘEDSTAVIT PROSTOR A NEMOVITOSTI BYLY ÚTULNĚJŠÍ

Před 1     Po 1

Před 2     Po 2

 

PRODÁVEJTE SVOU NEMOVITOST EFEKTIVNĚ! JESTLI CHCETE PORADIT ČI POMOCI, MŮŽETE MNE KONTAKTOVAT NA TELEFONU 725 360 240 NEBO PŘES NÍŽE UVEDENÝ FORMULÁŘ

 

Kontaktujte nás

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Zpráva

Certifikáty a ocenění

Certifikát 1

Makléř je i manažer nejen sám sobě, ale i svým makéřům a tak šup na další odborné školení.

Certifikát 2

Prodej nemovitostí je o celoživotním vzdělávání a proto jsou nejlepší školení u lidí s praxí jako je pan Petr Pavlíček

Certifikát 3

Moje životní událost, u které jsem si uvědomila, že možné je vše co si v hlavě připustíte. Například i projít přes žhavé uhlíky o 1000°C a nespálit se!

Certifikát 4

Už potřetí jsem obhájili pozici nejlepšího makléře za celý rok. Děkuji všem klientům za důvěru.

Certifikát 5

V 1. ročníku celorepublikové soutěže REALIŤÁK ROKU jsem se umístila na 1. místě v Moravskoslezském kraji jako Realiťák kraje.

Certifikát 6

Prodej nemovitosti je také finančně důležité rozhodnutí. Jakou stanovit cenu ať prodáte, ale zase ať neproděláte. Pro majitele dokáži určit přesnou tržní cenu díky vystudovanému oceňování nemovitosti na vysoké škole realitní.

Reference