Bc. Roman Mikita

"Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám vzaly dech."

Je na každém z nás, jak se k této myšlence postavíme. Žiji život tak, abych při ohlédnutí zpět měl na co vzpomínat a mohl si říci, že jsem udělal vše, co bylo v mých silách.

K tomu takto přistupuji ve svém soukromém životě, kdy je pro mě spokojenost rodiny spolu s okamžiky s ní strávenými tím nejdůležitějším, tak dále také v životě makléřském, kdy mi následná poděkování ze strany klientů dokazují to, že jdu tím správným směrem.

Realitním makléřem jsem pro vás již od r. 2010, a to po celou dobu ruku v ruce se stejnou společností. Myslím si, že tato vzájemná důvěra vypovídá o mnohém.

 

Mou práci můžete sledovat jak na Facebooku, tak i na mém YouTube kanále.

facebook-cover

youtube-logo web

Správné stanovení ceny je základem pro úspěšný a rychlý prodej. Pokud budete jako vlastník požadovat cenu příliš vysokou, nemovitost neprodáte. Pokud naopak cenu podhodnotíte, můžete tak přijít o desítky až stovky tisíc korun.

Odhadnout správně nemovitost je majsrštyk. Je nutné znát dokonale stav realitního trhu, orientovat se v cenových mapách a mít na paměti několik desítek faktorů, které mají vliv na výslednou cenu.

Při stanovení správné hodnoty vycházím z předností konkrétní nemovitosti, z lokality kde se nemovitost nachází a důkladnou analýzou všech faktorů, díky které určím výslednou cenu.

1) Vyplněním formuláře
K vypracování tržního odhadu potřebuji o nemovitosti vědět každou i sebemenší důležitou informaci. Prvním krokem je tedy základní vyplnění údajů ve formuláři

Ocenit nemovitost

Pro rychlé ocenění nemovitosti potřebujeme vyplnit následující údaje:

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Typ nemovitosti

Stav objektu

Fotografie 1

Fotografie 2

Fotografie 3

Fotografie 4

Fotografie 5

Fotografie 6

Popis

2) Zadání důležitých informací
Proto, abych odhadl cenu Vaší nemovitosti co nejpřesněji a nejlépe, potřebuji znát první i poslední. V případě, že mi některá informace bude chybět, zavolám a zeptám se na to co potřebuji.

3) Zpracuji a při prodeji nemovitosti Vám toto ocenění přidám zdarma včetně marketingového doporučení.
Na základě dodaných informací a naší znalostí realitního trhu stanovíme cenu vaší nemovitosti a jako bonus získáte marketingový plán díky kterému zvládnete či zvládneme nemovitost úspěšně prodat.

Je to opravdu zdarma? V čem je háček?
Jsme kancelář, která pomáhá klientům a to i tímto způsobem, protože každý spokojený klient, zlepšuje realitní prostřední společně s námi. A díky naší profesionální práci věříme, že cena za odhad nehraje roli, profesionál má pomáhat a s každým svým úkonem dává v sázku svou dobrou pověst. Navíc věřím, že tento servis a kvalitu práce při prodeji či pronájmu své nemovitosti jen tak nenajdete na každém rohu.

Co všechno budete pro odhad potřebovat?
Ideálním případem je, pokud máme o vaši nemovitosti co nejvíce informací nebo pokud ji můžu navštívit. Urychlí to mou práci a také přesnost tržního odhadu.

Jak dlouho vypracování trvá?
Odhady zpracovávám do 3 pracovních dnů, termín se může protáhnout jen v případě výjimečně komplikovaných případech.

Já cenu své nemovitosti znám proč potřebuji odhad?

Vyvarujte se základních chyb při odhadování cen nemovitosti. Nesnažte se odhadnout cenu své nemovitosti pomocí porovnání prodejních cen podobných nabídek na realitních portálech. Tato metoda odhadu je velmi nepřesná a navíc to nejsou ceny prodejní. Cena vaší nemovitosti a inzerované se může velmi lišit ať už směrem nahoru či dolů.
Mnoho prodávajících se snaží vypočítat cenu nemovitosti pomocí součtu nákladů, které do ní investovali (cena za koupi + rekonstrukce + investice atd.) a na základě těchto částek vypočítají cenu nemovitosti. Kupující ovšem nezajímá, kolik prodávající investoval, do samotné nemovitosti za dobu její životnosti. Důležitější je pro ně reálná tržní hodnota, která je mnohdy jiná.
Taktéž odhad ceny nemovitosti dle cenových map není zcela přesný. Ukáže hodnotu všech nemovitosti dle lokality, ve které se nachází. Nezohledňuje další parametry nemovitosti, protože vytváří průměr všech dat a parametrů.

V rámci celého výpočtu, který provádím třemi různými metodami dojdeme nejen k výsledné ceně, ale také k dalšímu podkladu, který v rámci prodeje může být i rozhodující pro vážné zájemce. Nicméně tržní cenou to jen začíná. K ní je zapotřebí pro úspěšný prodej doplnit nejen výše zmíněný i marketingový plán, ale také 100% přístup makléře od online prezentace až po osobní schůzky, Koukněte na záložku ukázka mé práce kde najdete několik příkladů z praxe.

Prezentace i postup při prodeji nemovitostí za posledních deset let prošly nemalými změnami. U každé nové zakázky k ní přistupuji tak, abych v celém procesu udělal maximum ke spokojenosti svých klientů, a to na obou stranách. Rozhodnout se pro prodej bývá mnohdy nelehké rozhodnutí, stejně tak bývá krok ve výběru nového bydlení jedním z nejdůležitějších v našich životech.

Majitelé obvykle nevědí, jaké informace a podklady o jejich nemovitosti je třeba zajistit ještě před zahájením inzerce. Pokud se však příprava nezanedbá, zájemci jsou pak velmi mile překvapeni připraveností makléře, protože na všechny dotazy dostávají okamžitou odpověď, což usnadňuje a urychluje následný proces jednání. Proto si na vysoké informovanosti zakládám.

Každá nemovitost k prodeji, ať už jde o byt, rodinný dům, chatu či pozemek, by měla být snadno dohledatelná, a proto správná inzertní cesta směřuje nejen přes nejvyhledávanější realitní portály, ale dotkne se také sociálních sítí. Navíc si každá takováto nemovitost zaslouží profi fotografie a na míru vyhotovený půdorys. Mezi dnešní moderní trendy se rozhodně řadí videoprohlídka, která dokáže zájemci danou nemovitost ještě lépe představit, a když se k prezentaci použijí i záběry z dronu, vzniká tím nejlepší vizitka nabízené nemovitosti

Žádná inzerce osobní dojem z prohlídky samozřejmě nenahradí, ale vhodný marketing může oslovit větší skupinu zájemců. Následně až při samotné schůzce se tzv. „láme chleba“, a tady hraje zásadní roli připravenost a zkušenost realitního makléře.

Současný realitní trh na mnohé působí spíše jako "realitní džungle", a proto je pro mě vizitka mé práce velmi důležitá, může totiž mým klientům ukázat, že se makléřská profese dá dělat i jinak. Díky spolupráci se skvělým týmem, ať už se jedná o profi fotografa, dronistu nebo uznávanou advokátní kancelář, se z celého složitého realitního procesu prodeje nebo pronájmu stává proces jednodušší, ve kterém své klienty doprovázím od první schůzky až po předávání nemovitosti. 

Realitním makléřem jsem pro vás již od r. 2010, a to po celou dobu ruku v ruce se stejnou společností. Myslím si, že tato vzájemná důvěra vypovídá o mnohém. 

 

Pokud byste si se mnou chtěli domluvit nezávaznou schůzku, kontaktujte mě a na Vaše případné dotazy Vám rád odpovím. Do té doby se mějte hezky a na shledanou.

 

Bc. Roman Mikita

723 840 022

[email protected]

 

Žádného potencionálního zájemce jen tak nemůžu chytit na ulici za ruku a přivést jej na prohlídku. Je třeba mu jít naproti. Abych tomu pomohl, zakládám si na propracovaném marketingu. Níže si jako malou „ochutnávku“ můžete prohlédnout některé z mých již zrealizovaných zakázek.

 

Prodej malebné chaty u Žermanické přehrady

V dnešní hektické době každý z nás alespoň o víkendu rád vyráží ven z města, do kouzelné přírody. Nádherná Žermanická přehrada u obce Soběšovice je jedno z míst, kde se mnozí z nás velmi rádi vracejí. Co byste řekli představě mít zde vlastní chatu, navíc jen malý kousek od vody?

Pokud by Vás tato myšlenka lákala, rád bych Vám touto cestou představil malebnou chatu na okraji chatové osady s velmi pěkným výhledem po okolí, o kterou majitelé pečují.

Chata nabízí ideální místo k odpočinku po chaotickém pracovním týdnu. Víkendy, dovolené, prázdniny, relax, krásná příroda, koupání, procházky podél přehrady - to vše jsou příležitosti, které zde můžete strávit spolu s rodinou a přáteli.

Soběšovice 1 Soběšovice 2

Soběšovice 3 Soběšovice 4

 

Prodej rekreační chaty v malé chatové osadě v oblasti Jasénky u Hlučína

V dnešním hektickém světě každý z nás hledáme místo, kde bychom si odpočinuli, ať už sami, s rodinou nebo přáteli. Mezi taková nejoblíbenější místa patří malé chatové osady. A pokud hledáte ke koupi chatu v krásném prostředí a nebojíte se stavebních úprav, rád bych Vám touto cestou představil malebnou chatu v oblasti Jasénky u Hlučína.

I přes počáteční investice do rekonstrukce chata nabízí ideální místo k odpočinku po chaotickém pracovním týdnu. A pokud jste vodáky, máte zde možnost proplouvání loďkou po oblíbené řece Opavě, která protéká hned pod touto osadou.

Hlučín 1 Hlučín 2

Hlučín 3 Hlučín 4

 

Prodej kouzelného rodinného domu z r. 1830, obec Albrechtice

Hledáte rodinný dům, nebo ideálně menší stavení, s velkým pozemkem, který byste využili jako malé hospodářství? Máte slabost pro domy, které mají dlouhou historii?

Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil kouzelný rodinný dům z r. 1830 v obci Albrechtice - část zvaná Paseky. Jeho dominantou jsou bezesporu původní stropní cihlové klenby, a to ve všech místnostech, které dělají tuto nemovitost tak výjimečnou.

 

Albrechtice 1 Albrechtice 2

Albrechtice 3 Albrechtice 4

 

Prodej dvougeneračního rodinného domu v Metylovicích

Hledáte větší rodinný dům, který by mohl být i dvougenerační? Stačila by Vám menší zahrada? Máte rádi přírodu?

Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil rodinný dům v obci Metylovice.

Obec Metylovice je žádanou lokalitou vzhledem ke svému umístění mezi městy Frýdlantem nad Ostravicí a Frýdkem-Místkem. Nabízí velmi dobrou vybavenost (MŠ, ZŠ do 5. třídy, pošta, obchod, lékař, MHD...) a klidné prostředí s pěknými výhledy na hory.

Metylovice 1 Metylovice 2

Metylovice 3 Metylovice 4

Metylovice 5 Metylovice 6

 

Prodej bytu 1+1, na ul. Václava Talicha ve Frýdku-Místku

Zvažujete koupi menšího bytu, ať už k vlastnímu bydlení nebo jako investici k následnému pronajímání, který již prošel rozsáhlou rekonstrukcí? Preferujete bydlení na okraji města, ovšem stále v lokalitě poblíž centra, tedy v místě s velmi dobrou občanskou vybaveností?

Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil byt 1+1, v osobním vlastnictví, na ul. Václava Talicha ve Frýdku-Místku, který se nachází ve zvýšeném přízemí osmipodlažního revitalizovaného panelového domu. Jedná se o velmi dobře dispozičně řešenou bytovou jednotku z důvodu prostornější kuchyně i samotného pokoje.

Ulice Václava Talicha se nachází v lokalitě zvané Riviéra, poblíž parku, řeky Ostravice a oblíbené cyklostezky.

V. Talicha 1 V. Talicha 2

V. Talicha 3 V. Talicha 4

 

Prodej bytu 2+1 v podhůří Beskyd, ul. Poštovní, Frýdlant nad Ostravicí

Líbilo by se Vám bydlet v blízkosti hor? Hledáte vlastní bydlení, které byste si mohli zrekonstruovat dle svých představ? Preferujete bydlení v lokalitě, poblíž centra města, tedy v místě s velmi dobrou občanskou vybaveností (blízkost náměstí, obchodů, vlakového nádraží, autobusové zastávky apod.)?

Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil byt 2+1 s balkónem, v osobním vlastnictví, na ul. Poštovní ve Frýdlantu nad Ostravicí, který se nachází ve 3. patře / 3 (4. podlaží) revitalizovaného panelového domu bez výtahu.

Jedná se o velmi dobře dispozičně řešenou bytovou jednotku s prostornou ložnicí a větším obývacím pokojem s výklenkem, který obvykle slouží jako jídelna, pracovna nebo se z něho vytváří šatna. Samostatná kuchyň je o něco menší velikosti, ovšem stále nabízí dostatek místa pro větší rohovou kuchyňskou linku na míru. Nový majitel jistě ocení, že všechny místnosti jsou neprůchozí.

Ulice Poštovní patří mezi žádanou a vyhledávanou lokalitu kvůli svému umístění. Samotný Frýdlant nad Ostravicí se nachází v podhůří Beskyd.

Poštovní 1 Poštovní 2

Poštovní 3 Poštovní 4

Poštovní 5 Poštovní 6

 

Pronájem bytu 4+kk s garážovým stáním v Rezidenci Na Podhůří ve Frýdku-Místku

Hledáte pěkné, zrekonstruované bydlení? Nechcete bydlet v panelové zástavbě, ale preferujete novostavbu? Líbilo by se Vám mít velký byt s balkónem, navíc s garážovým a venkovním parkovacím stáním?

Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil byt 4+kk k pronájmu s podlahovou plochou 88,85 m² a užitnou 99,1 m², který se nachází ve 2. patře / 2 (3. podlaží) novostavby Rezidence Na Podhůří, na ul. Nové Dvory - Podhůří, na okraji města Frýdku-Místku.

Podlahové vytápění i ohřev vody je zajištěno vlastním elektrokotlem, který je napojen na fotovoltaiku, což výrazně snižuje měsíční náklady.
Kdo hledá klidné bydlení v lokalitě plné zeleně, s možností využití balkónu, bezproblémovým parkováním, výbornou dopravní dostupností do města i občanskou vybaveností v okolí, věřím, že tady bude spokojen.

ND 1 ND 2

ND 3 ND 4

ND 5 ND 6

Všechny mé videoprohlídky najdete na mém Youtube kanále.

 

 

youtube-logo web

 

 

A jak probíhá první schůzka? Vždy se rád s klienty nezávazně sejdu, vysvětlím jim, jak spolupráce se mnou probíhá, vyslechnu si, co ode mě očekávají, a odpovím na všechny případné dotazy. Pokud si tzv. „plácneme“, doporučím výši kupní ceny, s tím, že respektuji jejich představu, a společně začneme shromažďovat a připravovat podklady potřebné k prodeji. 

V následné komunikaci se snažím dokázat to, že o vzájemnou důvěru a spokojenost mi jde především.

Aby vše do sebe zapadalo, je třeba správně skloubit zkušenosti, propagaci, čas a důvěru.

Zkušenosti - i když se pro některé na první pohled může zdát prodej nemovitosti jako jednoduchý, tak ve skutečnosti bez potřebných znalostí může dopadnout jako jeden velký neúspěch.

Propagace – informace, inzerce, profi fotografie, půdorys, videoprohlídka a připravenost makléře je základem úspěšného prodeje.

Čas - veličina, která má v dnešním světě nevyčíslitelnou hodnotu.

Důvěra – každá reference je pro mě základním stavebním kamenem dalším budovaným vztahům. Každé poděkování, kterému klient věnoval pár svých drahocenných minut, mi dodává energii dále v mé práci pokračovat. 

Při prezentaci nemovitosti si zakládám na následujícím: vysoká informovanost, profi fotografie, vyhotovený půdorys, videoprohlídka se záběry z dronu, inzerce na hlavních realitních serverech včetně sociálních sítí. 

Kontaktujte nás

Jméno

Příjmení

E-mail

Telefon

Zpráva

Certifikáty a ocenění

Certifikát 1

Vysokoškolským vzděláním to nikdy nekončí. Celý život se stále něčemu novému učíme, a v makléřském světě to platí nevyjímaje.

Certifikát 2

Na způsobu prezentace nabízených nemovitostí si zakládám. Jde přece jen o vizitku mé práce.

Certifikát 3

Naše podvědomí je jeden obrovský neprobádaný prostor. Byl jsem rád za tuto zajímavou zkušenost do něj alespoň částečně nahlédnout.

Certifikát 4

Projít se bosou nohou po žhavých uhlících je něco, co si mnozí z nás nedokážou představit. Hranici nemožného je však třeba posouvat výše.

Certifikát 5

Být každoročně mezi třemi nejúspěšnějšími makléři v naší firmě je pro mě důkazem toho, že jdu tím správným směrem.

Certifikát 6

Pomáhat druhým by měl každý z nás, a to jakýmkoliv způsobem. Možností je mnoho. Rozhodnutí je čistě jen na nás.

Reference